środa, 1 grudnia 2010

Ciasto w miasto II, Vegan Buddy i parzybroda prawie z niczego

Chcę serdecznie zaprosić wszystkich na drugą warszawską edycję akcji "Ciasto w miasto". Tym razem można znaleźć nas 5 grudnia w Hydrozagadce, ul. 11 Listopada 22 od 16:00 aż do 22:00. Zabierz kieszonkowe i przyjdź przekonać się co potrafią upiec weganie i weganki!
Całkowity dochód ze sprzedaży smakołyków zostanie przeznaczony na prowadzenie kampanii Fundacji Viva! - Chów przemysłowy śmierdzi.



Ponadto, jak łatwo zauważyć, biorę udział w polskiej wersji brytyjskiej akcji "Vegan Buddy". Jest to strona, na której można znaleźć ludzi chętnych do pomocy potencjalnym weganom i wegankom w przejściu na weganizm. Można również zgłosić się jako taka właśnie osoba, czyli Vegan Buddy i słuzyć pomocą w zakresie wymiany doświadczeń, informacji, czy po prostu udzielania wsparcia na tej niełatwej z początku ścieżce. Uważam, że pomysł jest wyśmienity, nie sądziłam jednak, że zyska ogromną popularność. Ku mojej radości i zaskoczeniu wczoraj rano odebrałam przemiłego maila z prośbą o pomoc, mimo, że od wystartowania strony minęło zaledwie kilka dni. Mam nadzieję, że projekt rozrośnie się, zachęcam każdego do przyłączenia się. Nie ma w końcu nic lepszego niż wiedzieć, że nie jest się zdaną wyłącznie na siebie.
A tak w ogóle, ostatnio doszliśmy do wniosku, że jemy za mało ziemniaków, postanowiliśmy ugotować jedną z odmian "Veganepulpe" czyli parzybrodę. Jest prosta, sycąca i zdrowa, a przede wszystkim tania.



PARZYBRODA

1 mała kapusta
ok 1 kg ziemniaków
3-4 cebule
2-3 ząbki czosnku
sól, pieprz, majeranek

Ziemniaki pokroić w kostkę, zalać gorącą, osoloną wodą (ok 1 szkl). Kapustę posiekać, po 10 minutach dodać do gotującyh się ziemniaków. Gotować do miękkości, często mieszając. Na koniec dodać przyprawy i zmiażdżony czosnek.


Potrawa sprawdza się genialnie na wielki głód, albo wielu głodnych, aczkolwiek niewybrednych gości. Jest oczywiście bardzo smaczna, można ją łączyć ze wszelkiego rodzaju kotletami itp. Dla mnie połączenie kapusty i ziemniaków jest niewyobrażalnie pyszne. W wersji alternatywnej można użyć kapusty kwaszonej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz